Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, genç bir cildin keyfini çok daha uzun süre çıkarabileceğimiz, ciltteki tüm yaşlanma belirtilerini geri çevirebileceğimiz yeni nesil bir ışık terapisi olan BBL tedavisini önererek genç kalmanın sırrını paylaşıyor.

Her daim genç kalın
Hangi kadın aynaya baktığında kendini daha iyi ve genç görmek istemez ki… Her daim genç kalma isteği çok doğal değil mi? Yaşımız ilerlerken, ruhumuzun hep aynı kaldığını söyleriz. Yaşımızın düşüncelerimize kattığı olgunluğun, yüzümüze ışıltı olarak yansıması sizce de güzel olmaz mı? Yaş almayı durdurmak imkansız olsa da artık ameliyatsız medikal estetik uygulamaları ile daha genç görünmek mümkün Çoğumuzun bildiği gibi genetik yaşlanma kendini farklı şekilde gösteriyor. Cilt bir noktaya kadar stres, uykusuzluk ve çevre kirliliği gibi faktörlere karşı dirense de bir noktadan sonra çizgiler, kırışıklıklar, lekeler ve elastikiyet kaybının ortaya çıkması engellenemiyor. Haliyle her yaşlılık belirtisi de farklı farklı uygulamaları önümüze sunuyor. Onlardan biri de BBL tedavisi.

Peki nedir BBL Tedavisi?
Cildini yenilemek ve ona istediği ilgiyi göstermek isteyen kadınların şu sıralar sıklıkla başvurduğu bir yöntem BBL. Cildini gençleştirmek ve bunu da ameliyatsız yapmak isteyenlerin tercih ettiği BBL (Broad Band Light) özel bir ışık kaynağından oluşuyor. Bu ışık kaynağı sayesinde genetiğinizi yenileyerek cildinizin hem daha genç hem de daha parlak görünmesini sağlayabiliyorsunuz. “Geniş band ışık” anlamına gelen BBL, aynı zamanda da FDA onaylı. BBL uygulamasının sonuçları hem hekim olarak beni hem de cildini gençleştirmek isteyen hastalarımızı memnun ediyor. Çünkü düzenli BBL uygulaması, cildi yenileyip gençleştirirken, cilt yaşlanmasını da doğal yollarla uyararak geciktiriyor. BBL, aynaya baktığınızda kendinizi daha genç hissetmenizin yanına bir de kendinizi gerçekten öyle görmenizi sağlayacak şekilde gen yapısını yenileyen bir ışık kaynağı. Aynı zamanda kolajen birikimi ve elastikiyette artış ile ince kırışıklıklarda, pigmentasyon düzensizliklerinde, lekelerde, damarsal kaynaklı kızarıklıklarda da düzelme sağlıyor.

Cildin uzun dönemli yaşlanma belirtilerini azaltan ve yeni problemlerin oluşumlarını geciktiren ışık
kaynağı ile her güne daha ışıltılı başlayacaksınız.

BBL nasıl etki eder?
Tedavide kullandığımız cihaz, cildin üst tabakalarına ışık enerjisi gönderiyor, bu ışık enerjisi cildin katmanlarını hafif biçimde ısıtıyor. Hedeflenen bölgelerdeki cilt katmanları tarafından kademe kademe emilen bu ısı enerjisi var olan hücrelerin kolajen üretimlerini tetikleyerek, cildi daha sıkı bir görünüme kavuşturuyor. BBL, ilk uygulamada yüzünüzdeki değişimi size gösteren bir uygulama.

Hangi amaçla kullanılır?
Çevresel faktörlere açık olan yüz, dekolte bölgesi, el üzeri, boyun bölgesi gibi alanlarda;
· Cilt sıkılaştırma işlemlerinde
· İnce kırışıklıkları gidermede
· Cilt tonu eşitleme işlemlerinde
· Ciltte parlaklık ve canlılık sağlama