Kış aylarında, özellikle de karlar altında masalsı bir atmosfere bürünen Museum Hotel, yeni tasarlanan havuzlu konak ve süitleri, Erciyes dağına karşı yükselen balonları izlerken yüzme keyfi sunan sıcak havuzu, Kapadokya’ya özgü imza lezzetleriyle Lil’a Restaurant’ı ve yaşayan müze konseptiyle misafirlerine benzersiz bir atmosfer sunuyor.

Kapadokya’da, Uçhisar Kalesi’nin yamaçlarında konumlanan, Göreme, Aşk ve Güvercinlik Vadileri ile Avanos ve Erciyes Dağının nefes kesen manzarasına sahip Museum Hotel “yaşayan müze” konsepti ile misafirlerine unutamayacakları bir deneyim yaşatıyor.
Otel her biri ayrı konseptle tasarlanmış taş mimariye sahip ve mağaradan oluşan 34 odasına, içinde havuz olan, hamamı, jakuzisi veya saunasıyla farklı güzellikler yaşatan 4 yeni konak ve süitin eklenmesiyle hafızalarda iz bırakacak bir tatil vadediyor. Yeni tasarlanan, 3’ü havuzlu olmak üzere toplamda 4 yeni konak ve süitten oluşan bu özel odalar; 230, 160 ve 120 metrekarelik ölçüleriyle Kapadokya’nın en geniş ve ferah konaklama deneyimini misafirleriyle buluşturuyor.

 Mystic Cave Suite
Bu görkemli odalardan Mystic Cave Suite özel havuzu, eşsiz Kapadokya manzarası, mistik mimari detayları ve 120 metrekarelik genişliği ile Museum Hotel’in en özel odalarından biri. Kapadokya’da romantizm arayışında olan misafirlerin öncelikli tercihi olacak Mystic Cave Suite, şömine ve havuz bölümünün sahip olduğu özel manzara ile her sabah gökyüzünde dans eden balonları izleyerek güne benzersiz bir başlangıç
sunuyor. Süit, taş işçiliğinin ve cam boyama sanatının en güzel örneklerini de gözler önüne seriyor.

The Konak
Kapadokya’nın geleneksel taş mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan The Konak, toplamda 160 metrekare genişliğinde iki katlı, müstakil çok özel bir Kapadokya konağı. En kıymetli alametifarikası mermer tasarım özel havuzu olan The Konak, balayı çiftlerinin öncelikli tercihi olmaya aday. Eşsiz bir manzarayı kucaklayan yatak odasına, jakuzi, banyo, özel bir bar ve bahçeye sahip olan bu konak, muazzam mimarisi ve detaylarıyla çiftlerin beğenisini kazanıyor.

Muhteshem Cave Suite
Muhteshem Cave Suite; özel havuzu, hamam konseptli 2 banyosu, özel sauna ve masaj odası, eşsiz manzaralı yatak odası, giyinme odası, avlusu ve sedir odasıyla çekim merkezi yaratıyor. İki katlı mağara yapısı, 230 metrekare genişliği ile bu süit Kapadokya’nın tartışmasız en özel odası olma özelliği taşıyor.

Yaşayan Müze Konsepti
Oda ve süitlerinde, restoran, lobi ve dış mekanlarında Nevşehir Müzesine kayıtlı Hitit, Roma, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait benzersiz antikaların sergilendiği Museum Hotel, Türkiye’nin tek “Relais & Chateaux” ünvanlı oteli olmasıyla da dikkat çekiyor. Dünyanın en prestijli lüks otellerine layık görülen bu unvanına yeni bir ödül daha ekleyen otel, World Travel Awards tarafından ‘Türkiye’nin En İyi Butik Oteli’ seçildi.

Simgesel Lezzetleriyle Lil’a Restaurant
Kapadokya’ya özgü geleneksel lezzetlerle, Türk Mutfağının en güzel örneklerini sunan Lil’a Restaurant, otel misafirlerinin yanı sıra bölgede tatil yapan konukların da beğenisini kazanıyor. Restoran, farm-to-table konsepti ile otelin ekolojik bahçesinden toplanan lezzetlerle, Kapadokya’ya özgü geleneksel tatları ve Türk mutfağının en güzel örneklerini servis ediyor. Ağır ateşte uzun süre kırmızı şarap ile pişen Asma Çubukları ile Tütsülenmiş Dana Yanağı; kuzu incik, yöresel bitirgen kayısı, erik kurusu ve arpacık soğan ile Saray Yahnisi, Ballı Lavantalı Fırın Ördek, Avanos kara güvecinde 6 saat taş fırında pişmesi ile hayat bulan Kuzu Sırt Güveç ve köy tereyağı, çömlek peyniri ve
pastırma tozu ile lezzetlendirilmiş Kuzu Kafes restoranın imza lezzetleri arasında yer alıyor. Gün doğumunda, sıcacık havuz içinde, Erciyes Dağı’na karşı vadiden havalanan balonların muhteşem manzarasını izlemekse benzersiz anılar bırakıyor.