ENKA Sanat, sanatın ve sanatçının daimi destekçisi, saygıdeğer iş insanı ve ENKA Vakfı’nın kurucularından Şarık Tara’yı her yılın Nisan ayında, onun vizyonundan hareketle klasik müzik sanatçılarının eşsiz performanslarıyla anıyor. Anma programının son etkinliği, klasik müziğin genç yeteneklerini izleyiciyle buluşturan ENKA Sahne Gala Konseri olacak. Gala Konseri, Şarık Tara’nın yaş günü olan 22 Nisan Cuma günü ENKA Sanat’ın Youtube kanalından tüm sanatseverlerin izlenime açılacak.

ENKA Sanat’ın, “Daha iyi bir gelecek için gençlerle sanat” söyleminden ilhamla oluşturduğu ve gelecek vadeden genç yeteneklere alan açan ENKA Sahne Gala Konseri, Şarık Tara’yı anma etkinlikleri kapsamında 17 Nisan Pazar saat 16.00’da gerçekleşecek. Sanat Yönetmenliği’ni Cihat Aşkın’ın üstlendiği ENKA Sahne Gala Konseri’nde genç yetenekler Arcan İsenkul (viyola), Kağan Berişa (korno), Tuna Bilgin (piyano), Deniz Neva Ertürk (piyano), Bade Daştan (keman) ve Ege Dikbıyık (çello) ilk kez ENKA Oditoryumu’nda sahne alacak. Konserde, çello, korno, keman ve viyola performanslarına Akademisyen ve Piyanist Çağdaş Özkan Korrepetitör olarak eşlik edecek. Gala Konseri, 22 Nisan Cuma günü ENKA Sanat’ın Youtube kanalından yayınlanacak.

Danışma Kurulu’nda Viyola Sanatçısı Efdal Altun, Keman Virtüözü, Besteci ve Akademisyen Cihat Aşkın, Piyanist ve Akademisyen Gökhan Aybulus, Piyanist ve Besteci AyşeDeniz Gökçin, Piyanist ve Besteci Fazıl Say ile Çello Sanatçısı ve Akademisyen Dilbağ Tokay’ın bulunduğu proje, gelecek yıllarda yeni isimlerle devam edecek.

 Biletlere Biletix.com ve Biletix satış gişeleri ile ENKA Vakfı Ana Gişesinden ulaşılabilir.