Mama Luma, bahar/yaz 2023 koleksiyonunu İtalya’da tanıttı. Floransa’da gerçekleşen, çocuk ve gençlik modası alanında en önemli uluslararası fuarlardan biri olan Pitti Immagine Bimbo Fuarına katılarak, dünyaca ünlü markalarla bir araya geldi. 

Türk girişimci Ata Sarı tarafından, annesinin çocuk kıyafet tasarımlarını dünyaya tanıtmak hedefiyle Santa Barbara’da hayata geçirilen Mama Luma, kısa sürede 50’yi aşkın ülkeye adını duyurarak kız çocuklarının en sevdiği markalardan biri haline geldi. Zarif desenleri modern kesimlerle birleştirerek zamansız tasarımlara imza atan Mama Luma, bahar/yaz 2023 koleksiyonunu ise çocuk modasına yön veren uluslararası fuarlardan biri olan Pitti Immagine Bimbo’da ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Her yıl Floransa’da yer alan Fortezza da Basso Kalesi’nde gerçekleştirilen Pitti Immagine Bimbo Fuarı, bu yıl 22-24 Haziran tarihleri arasında katılımcılarını ağırladı. Bebek, çocuk, genç giyim ve aksesuarları alanında, dünyaca ünlü tasarımcı ve üreticilerin son koleksiyonlarının sergilendiği fuarda, Mama Luma’nın bahar/yaz 2023 koleksiyonu da büyük ilgiyle karşılandı.

“Tasarım anlayışımız bizi farklı kılıyor”

Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mama Luma Kurucusu Ata Sarı“Pitti Immagine Bimbo, moda sektörünün en çok takip edilen fuarlarından biri ve bu yüzden bizim için çok verimli geçti. Mama Luma, Amerika’da lüks çocuk giyim sektöründe tasarım ve koleksiyon çeşitliliği en zengin marka ve farklı pazarlarda büyümeye devam etmek istiyoruz. Bu anlamda çok önemli görüşmeler gerçekleştirdik, yeni iş birliklerinin kapısını araladık. Çocukların farklı desenler ve renkler ile tanışmaları kişisel gelişimleri için çok önemli, biz de Mama Luma olarak çocuklara kendilerini özgüvenli ve güzel hissettiren kıyafetler tasarlamayı kendimize misyon edindik. Yaptığımız görüşmelerde tasarım anlayışımızın karşılık bulduğunu görmek bizi daha da heyecanlandırdı” ifadelerini kullandı.

Fuar her yıl çocuk ve genç modasına yön veriyor 

Pitti Immagine Bimbo, Floransa’nın Fortezza da Basso bölgesinde gerçekleştirilen, bebek ve çocuk giyim-aksesuar endüstrisinde lider bir ticaret fuarı. Dünyanın her yerinden ünlü tasarım ve üreticileri bir araya getiren fuar, her yıl çocuk ve genç modasındaki stilleri ve trendleri tanımlayarak sektöre yön veren bir buluşmaya ev sahipliği yapıyor.