Dünyanın hemen her ülkesinden çeşitli sokak sanatı örneklerini ve sokak lezzetlerini bir araya getirme fikri ile yola çıkan İstanbul’un en sıra dışı mekânlarından Vandal, Galataport’ta açtığı yeni şubesi ile kısa sürede müdavimlerini yaratmayı başardı. Şehrin yeni gastronomi mahallesinin en gözde mekânlarından olan Vandal Galataport, kalıpların dışında çıkan mimari tarzı, karakteristik detayları, fark yaratan hizmet anlayışı ve sıra dışı sunumlarıyla rafine damaklara hitap ediyor.

Gastronomi ile sanatı, sokak ile lüksü birleştiren İstanbul’un en sıra dışı mekânlarından Vandal, birbirinden farklı üç ayrı kat ve konseptten oluşan yeni şubesi Vandal Galataport ile kısa sürede kendi müdavimlerini yaratmayı başardı. Sunduğu sokak lezzetlerinden kendine özgü sanatsal mimarisine, fark yaratan hizmet anlayışından yaratıcı sunum tekniklerine kadar alışılagelmişin dışında bir konseptle hizmet veren mekân, misafirlerini de kalıpların dışına çıkmaya davet ediyor. İkonik simgesi pembe tavşanla ve “Pembe Tavşanı Takip Et” sloganıyla dikkat çeken marka, lezzet severlere “Sokaktasın rahat ol, hayatın tadını çıkar” diyor.

Üç ayrı kat, üç farklı konsept

Ambiyans, müzik ve gastronomiyi bir arada sunan Vandal Galataport, giriş katında farklı kültürlerden çeşitli sokak lezzetleri ile hizmet veriyor. Dünyanın hemen her ülkesinden çeşitli sokak sanatı örnekleri ve sokak lezzetlerini bir araya getiren Vandal’ın her köşesi, farklı bir sokak sanatı ve sanatçısının ilgi çekici eserleri ile dolu. 300 kişilik misafir ağırlama kapasiteli boğaz manzaralı orta katında ise hem lezzeti hem de eğlenceyi aynı anda yaşatan Vandal Galataport’un, ayrıca ilk iki katından farklı olarak bohem tarzda tasarlanan bir teras katı bulunuyor. Vandal Signature adı ile yaz aylarına özel bambaşka bir konseptle misafirlerini ağırlayan 400 kişi kapasiteli teras, kapılarını akşam 6’dan sonra açıyor. İstanbul’da yaz ambiyansı yaşatan Signature, etkileyici manzarası, bohem tarzı ve eğlenceli DJ performansları ile şimdiden sektörde fark yaratıyor.

Sokağın sanatsal ve lezzetli yönleriyle tanışın

Sabah kahvaltısından öğle yemeğine, 5 çayından akşam yemeği ve gece eğlencesine kadar günün her saatinde misafirlerini mutlu edecek ve enerjisini yükseltecek detaylara yer veren Vandal Galataport’un menüsü ise, lezzet avcıları için gerçek bir hazine barındırıyor. Sektörün deneyimli isimlerinden Şef İsmail Muhacır tarafından hazırlanan menüde, atıştırmalıklardan kahvaltıya, pizzalardan, burgerlere, dürümlerden, makarnalara, salatalardan et, tavuk ve balık yemeklerine kadar Türk ve dünya mutfağının en seçkin örneklerini bulmak mümkün. Eminönü Balık Ekmek, Vandal Dog, Arnavut Ciğer Taco, Midye Tava, Etli, Tavuklu ve Sebzeli Quesadilla gibi sokak lezzetlerinin yanı sıra menünün özel lezzetleri arasında 27 gün dinlendirilmiş Dry Age Izgara Dana Pirzola, Vandal Satır Köfte, Izgara Saganaki Frankfurter Sosis, Baklava Levrek ve Vandal İsveç Köfte gibi imza tatlar yer alıyor.  Ayrıca geniş tatlı ve içecek menüsüne sahip mekânın sushi barı bulunuyor. Vandal mutfağından çıkan her sokak lezzetinde farklı bir sanatçının dokunuşunu hissederken, sokağın sanatsal ve lezzetli yönleriyle Vandal’da yeniden tanışabilirsiniz.