10 yılı aşkın tecrübesiyle yiyecek içecek ve otelcilik sektörlerine ustalık derecesinde profesyoneller kazandıran, lezzet atölyelerinde eğitimi ve eğlenceyi buluşturan USLA, Kanyon’a taşındı! Üstelik USLA yeni yerinde Gusto by USLA restoranı, USLA Kütüphane, Chocolate by USLA, Skola Coffee, USLA Patisserie ve alışveriş alanlarıyla sektöründeki çitayı en üst seviyeye çıkararak yepyeni deneyimler yaşamaya da davet ediyor!

Dünya standartlarında eğitim programlarıyla, en üst düzeyde mutfak ve ağırlama profesyonelleri yetiştirmeye kendini adayan Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi USLA, Türkiye’nin önde gelen uluslararası otel işletmeciliği ve aşçılık akademileri arasında yer alıyor. USLA, 30 yılı aşkın tecrübesiyle otelcilik ve yiyecek içecek sektörlerinde sertifikalı ve diplomalı eğitimler veren American Hospitality Academy-International Hotel Management Schools’un İstanbul kampüsü olmakla beraber Topkapı Üniversitesi ile olan anlaşması kapsamında eğitimlerinden mezun olanlara bu üniversitenin de SEM sertifikasını veriyor. USLA mezunları sahip oldukları AHA diplomasıyla İspanya, Kanada, Portekiz ve Amerika’nın 5 yıldızlı otellerinde, Michelin yıldızlı restoranlarında staj yapma ve çalışma imkanına sahip oluyor. Dünden bugüne alanındaki tecrübesi ile yüzlerce mutfak ve ağırlama profesyoneli yetiştiren USLA, uzun zamandır heyecanla beklenen Kanyon kampüsünün müjdesini veriyor. Logosu, kurumsal kimliği başta olmak üzere gözden kaçmayacak kadar çarpıcı dönüşümü ile gelişen ve değişen dünyaya kusursuz bir uyum sağlayan USLA, bu dönüşümünün bir parçası olarak Mecidiyeköy’deki kampüsünü İstanbul’un kalp noktalarından biri olan Kanyon’a taşıdı ve tam bir eğitim ve yaşam merkezi olarak tasarlanan yeni yerinde alanındaki çitayı en üst seviyeye çıkardı.

Kanyon’da açılan ve gastronomi profesyonelleriyle çevrili USLA’ya gelerek yepyeni lezzetler eşliğinde hoşça vakit geçireceksiniz!

Benzersiz bir yemek okulu olarak tasarlanan USLA Kanyon kampüsü, genç aşçı adayları, kendini geliştirmek isteyen hevesli profesyoneller ve mutfak meraklılarına paha biçilmez mutfak becerileri kazandırmak için çok katmanlı eğitim programları sunuyor. Profesyonel eğitimlerin yanı sıra eğlenceli atölyeleri ile de yoğun ilgi gören USLA, Kanyon’daki yeni yeri kampüsün içinde tasarlanan keyifli ve konforlu restoranıyla da öğrencilerinin hazırladığı lezzetleri misafirlerine servis ediyor. Restorana ek olarak alışveriş alanları da bulunan USLA hem eğitim hem de yaşam merkezi konumuyla gastronomi tutkunlarının yeni buluşma noktası olmayı başarıyor. Gusto by USLA restoranUSLA’da eğitim gören öğrencilerin hem mutfak hem de serviste çalışarak, okulda aldıkları eğitimi deneyimle pekiştirmelerini sağlıyor. Bu restoran öğrenciler kadar ziyaretçilerine de çarpıcı deneyimler yaşatıyor çünkü doğuştan yenilikçi USLA şefleri sürekli geliştirdikleri yeni tarifleri ve mevsimsel olarak değişen spesiyallerini özenle sunarak daima yenilikçi, sürprizli tatlara imza atıyor. Çikolata severler için tam bir cennet olan Chocolate by USLA, şefleri ve öğrencilerini çikolata yaparken canlı olarak izleyebileceğiniz bir alan. Elbette bu iştah kabartan seyir kadar canınız ne çikolata çekerse kendiniz ya da sevdikleriniz için en iyi malzemelerle hazırlanmış çikolataları Chocolate by USLA’dan satın alabiliyorsunuz. Canınız nitelikli bir kahve mi çekti; o zaman USLA’nın kahve alanı Skola Coffee’ye uğramanızda fayda var. Özenle kurulan ve birbirinden değerli bilgilerin yer aldığı kitapları içeren USLA Kütüphanesi hem kampüs öğrencilerinin hem de USLA’da zaman geçirmek isteyenlerin yepyeni bilgileri keyifle keşfetmesini sağlıyor. Yanında da fırından yeni çıkmış ekmekler, hamur işleri ve pastalar ne de güzel derseniz USLA Pattisserie’nin lezzetlerini mutlaka denemelisiniz.

Hayalinizdeki mutfak kariyerinin başlangıç noktası USLA

USLA Kanyon’daki yeni oluşumu ile benzersiz bir yemek okul olma özelliği taşıyor. 10 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye’nin de önde gelen uluslararası otel işletmeciliği ve aşçılık akademilerinden biri olan USLA, dünya standartlarındaki eğitim programlarıyla mutfak ve ağırlama profesyonellerini Kanyon’da yetiştirmeye devam ediyor. En üst düzeyde mutfak ve ağırlama profesyonelleri yetiştirmeye kendini adayan USLA, 30 yılı aşkın tecrübesiyle otelcilik ve yiyecek içecek sektöründe sertifikalı ve diplomalı eğitimler veren American Hospitality Academy-International Hotel Management Schools’un da İstanbul kampüsü olarak da öğrencilerin tercihi oluyor çünkü AHA diplomalı mezunlar İspanya, Kanada, Portekiz ve Amerika’nın 5 yıldızlı otellerinde, Michelin yıldızlı restoranlarında staj yapma ve çalışma şansını yakalıyor. Profesyonel mutfak süreçlerindeki tüm temel bilgi ve pratik eğitimin verildiği kapsamlı mutfak eğitimleri, aşçılık üzerine kariyer yapmak isteyen öğrenciler, kendi işini yapmak isteyen girişimciler, yemek yapmayı seven ve mutfakta bir şeyler yapmanın doğru yolunu öğrenmek isteyen farklı eğitim ve mesleki geçmişlerden gelenlerin kayıt olduğu USLA eğitimleri arasında Profesyonel Aşçılık, Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik, Yiyecek İçecek İşletmeciliği, Profesyonel Bar ve Miksoloji Eğitimi, İleri Seviye Pizza Eğitimi, SCA Sertifikalı Barista Eğitimleri, Profesyonel Servis ve Ağırlama Eğitimi gibi seçenekler yer alıyor. 4 haftalık Mutfağa İlk Adım eğitimleri de hem pratiği hem de tekniği geliştirmeyi sağlıyor. Temel seviye eğitim programlarını başarıyla bitiren öğrenciler için tasarlanan İleri seviye uzun dönem eğitim programlarıyla USLA mezunlarını pratik, yönetsel ve girişimci becerileriyle lüks konaklama, yiyecek, içecek ve pastacılık sektörlerinde aranan yetenekler haline getirmeyi amaçlıyor. USLA eğitimlerine kayıt olan öğrencileri için hazırladığı, mutfakta ihtiyaç duyulan tüm malzemeleri barındıran kitiyle öğrencilerin eksiksiz bir şekilde ve tam anlamıyla hazır derslere başlamasına yardım ediyor. Birden çok belge ve sertifikayla mezun olan USLA öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifikanın yanı sıra Topkapı Üniversitesi SEM sertifikası ve yetkinliklerini uluslararası alanda belgeleyen ve sektör genelinde kabul gören AHA sertifikasıyla mutfak kariyerlerine diledikleri ülkede devam etme imkanı sağlıyor.

USLA Atölyeleri arkadaşlarınız, aileniz ve meslektaşlarınızla unutulmaz deneyimler yaratmanın harika bir yolu…

Günlük, dönemsel ve artizan kapsamlı düzenlenen USLA atölyeleri, lezzet severlere, yepyeni mutfak kültürleri keşfetmek isteyenlere ve kurumsal etkinliklere Kanyon’daki yeni yerinde ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Taze makarna atölyesinden Fransız tatlılarına, tapas atölyesinden trend pastalar atölyesine kadar uzanan birbirinden farklı lezzetlerin öğretildiği ve birlikte tadıldığı USLA atölyeleri, eğitim ile eğlenceyi mutfağa taşıyor. Hem eğlenmek hem sosyalleşmek hem de yeni tatlar, yeni mutfaklar keşfetmek isteyenler Kanyon’un G katında yer alan USLA’nın atölyelerinde buluşuyor.