Premium kapsül kahvede dünyanın öncü markası Nespresso, ünlü pasta ve çikolata şefi Pierre Hermé iş birliği ile hayata geçirdiği Festive yeni yıl serisini beğeniye sundu. Sınırlı sayıda hazırlanan ve 3 özel kahveden oluşan seri, farklı beğeniler, rafine tatlar ve hoşgörüyü buluşturan bir kutlama niteliği taşıyor.

Yeni yıla özel hazırlanan Festive serisi, rafine ve özenli kahve anları yaratan Nespresso ve lezzet uzmanı Pierre Hermé’nin engin bilgisinden yararlanılarak oluşturuldu. Sınırlı sayıda sunulan seri, Infiniment Espresso, Infiniment Fruité Saveur Framboise ve Infiniment Gourmand Saveur Noisette olmak üzere 3 özel kahveden oluşuyor. Yeni yılı kutlama niteliğinde oluşturulan bu özel kahvelerle, arkadaşlarla ve ailelerle paylaşılan ortak damak zevkinin tadını ortaya çıkaran ve derinleştiren bir koleksiyon sunuluyor. Yeni bir kahve ya da pasta tatmanın içgüdüsel zevklerinden ilham alınarak, “Haute Pâtisserie” sanatını gündelik hayata taşıyan ve her ikisini de eşit ölçüde zenginleştiren Nespresso | Pierre Hermé kahveleri, kahveseverleri keşfetmeye ve beklenmedik sürprizlerden zevk almaya davet ediyor.

Pastacılık serüvenine, modern pastacılığın babası olarak kabul edilen Gaston Lenôtre’nin yanında henüz 14 yaşındayken çıraklık yaparak başlayan Hermé, 2016 yılında aldığı “Dünyanın En İyi Pasta Şefi” unvanını taşıyor. “Haute Pâtisserie”nin yaratıcısı Pierre Hermé’nin yetenek ve tekniğinin harmanlandığı avangart tasarımlı pastaları, rafine bir lezzet ve benzersiz bir deneyim içeriyor. Ünlü pasta ve çikolata şefi, gastronomi alanında sunduğu bu eşsiz deneyimi şimdi de kahveseverler için özel olarak hazırlanan Nespresso | Pierre Hermé kahvelerinde yaşatıyor.

Sınırlı bir süre için 3 özel kahve kahveseverlerle buluşuyor

Nespresso’nun tutku ve özeninin, Pierre Hermé’nin yaratıcılığıyla buluştuğu Festive serisinde herkesin damak tadına hitap eden üst düzey lezzetler birbirinden özel 3 farklı kahvede ortaya çıkıyor. Infiniment Espresso, genellikle doğal yöntemler kullanarak düşük etkili ekime odaklanan ve toprağa özenli davranan çiftçilerden oluşan yeni tedarik bölgesi Tolima’dan elde ediliyor. Damakta hoş bir tat bırakan bu kahve; Kolombiya’dan gelen siyah tek kökenli Arabica çekirdekleri, zengin kırmızı meyve ve ipeksi tahıl notalarıyla çiçek açıyor ve olağanüstü bir lezzet derinliği ile zarif bir doku sunuyor.

Narin yapıdaki Güney Amerika Arabica çekirdekleriyle hazırlanan Infiniment Gourmand Saveur Noisette, kavrulmuş fındık aromasının kusursuz aromasıyla başlıyor, ardından bademli bisküvi ve ince vanilyanın tatlı üst notaları ile deneyimi sürdürüyor. Canlandırıcı pürüzsüzlükteki Infiniment Fruité Saveur Framboise ise, ahududunun cezbedici aromasıyla uyum içinde eşleşen pürüzsüz bir tahıl aroması sunuyor. Bu her iki aromalı kahve de Pierre Hermé’nin premium hamur işleriyle ilişkilendirilen lezzetli ve birinci sınıf bir pasta deneyiminden ilham alıyor.

Nespresso, birlikte oluşturulan koleksiyonun yanı sıra, kahveseverlerle Nespresso | Pierre Hermé imzalı kahve tariflerini de paylaşıyor. Koleksiyonu taçlandıran ahududu rengindeki Nomad Travel Mug ise “Haute Pâtisserie” sanatının lezzetlerini her yerde, her zaman deneyimleme imkanı veriyor.

Yeni yılı birlikte geçirmenin, bir arada kutlamanın büyüsünü yansıtan Nespresso | Pierre Hermé koleksiyonuna, dünya çapındaki Nespresso butikleri ile birlikte, nespresso.com.tr websitesi ve Nespresso Mobil Uygulaması üzerinden de ulaşılabiliyor. Nespresso’nun tüm özel serilerinde olduğu gibi koleksiyon kahveseverlere sınırlı bir süre için sunuluyor.