Cildimiz 40 yaşından itibaren seramidlerinin %60’ını kaybeder.(1) Yaşlanmanın 8 belirtisini düzeltir. Cilt bariyerini onarır. Seramidler ciltte doğal olarak bulunan lipidlerdir ve cilt bariyerinin %50’sini oluşturur (2).

Hücreleri güçlendirmek için birbirine bağlar; cildin beslenmesi ve ışıltısı için gereklidir. Dış etkenlere karşı korumanın yanı sıra dehidrasyonu önlemede de rol oynar. Ciltte doğal olarak bulunmalarına rağmen, zaman, çevre kirliliği veya güneş ışınlarının yol açtığı hasar nedeniyle nitelik ve nicelikleri azalır.

Caudalie Doğal Formülasyon Laboratuvarı devrim niteliğinde bir keşif yaptı: Cilt yaşlanmasını tersine çeviren TET isimli enzim. Manolyadan ekolojik olarak elde edilmiş bir molekül olan Honokiol(3) ve Resveratrol’ün özel patentli kombinasyonu, bu TET enzimine ve cildin gençlik proteinlerine etki ederek muhteşem bir yaşlanma karşıtı sonuç sağlıyor. Bu keşiften yeni ve vizyoner bir patent doğdu: Doğal biyoteknolojik seramidler ile güçlendirilmiş TET8TM Teknolojisi. Seramid III’ü seçmemizin sebebi vücudumuzdaki seramidlerle biyolojik olarak özdeş olmaları, bu da daha iyi bir asimilasyonu destekliyor. %100 doğal kaynaklı ve biyofermantasyon işlemi ile üretiliyor. Görevi cilt bariyerini güçlendirmek, su kaybını önlemek ve kuru & hassas ciltlere yoğun besleyici ve rahatlatıcı bir etki sağlamak. Cilt sıkı ve esnek kalırken cilt bariyeri güçleniyor.