Türk edebiyatının ölümsüz şairi Orhan Veli’nin şiir külliyatının güncel baskısı, 76 yıl önce İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlanan “Yenisi” kitabının ardından tekrar okuyucuyla buluşmaya hazırlanıyor. 

Modern şairin basılış ve sırasına göre yayımlanmış kitapları; Ga­rip, Vazgeçemediğim, Destan Gibi (Yol Türküleri), Yenisi ve Karşı’nın yanı sıra daha önce basılmamış yapıtlarını da yine yazılış tarihine göre kronolojik bir şekilde sıralanarak “Bütün Şiirleri” kitabında toplandı.

Orhan Veli’nin Garip kitabının 1941’deki ilk baskısı ile 1945’teki ikinci baskısına yazdığı önsözlerin de dahil edildiği “Bütün Şiirleri” kitabında şairin şiirlerine ve metinlerine müdahalede bulunulmazken şairin söyleyiş tarzı ve yazım biçimi de korundu.

Türk edebiyat dünyasına getirdiği yeni bir lezzet ile mihenk taşı olarak anılan Orhan Veli’nin tüm eserlerinin toplandığı ve yaşadığı devre kendi çerçevesinden bakmamıza olanak sağlayan kitabı; “Bütün Şiirleri” İnkılâp Kitabevi etiketiyle bir kez daha edebiyatseverlerle buluşuyor.

Künye Bilgileri

Yayın direktörü: Mehmet Bozkurt

Editör: Gökçe Şenoğlu

Sayfa Tasarım: Beyzanur Karabulut