Avrupa’nın en büyük bağımsız kahve zincirlerinden Caffè Nero, yeni Beşiktaş Çarşı mağazasını, uzun süredir restorasyonu süren tarihi binada açtı. Caffè Nero’nun, ödüllü İtalyan kahvesiyle, misafirlerini evlerindeymiş gibi hissettiren gerçek ‘kahve evi’ deneyimi şimdi Beşiktaş’ta.

Caffè Nero, 1975 yılından beri kapalı olan, Balıkçılar Çarşısı’nın karşısındaki tarihi Beşiktaş Rum Okulu binasında yerini alıyor. Beşiktaş’ın en önemli yapılarından biri olan ve 120 yıllık bir geçmişe sahip olan tarihi bina, uzun süren restorasyonun ardından Caffè Nero’nun misafirlerine ev sahipliği yapıyor.

Caffè Nero Beşiktaş Çarşı mağazası kapısından girildiği andan itibaren, taze çekilmiş kahve kokusu, lezzetli ve taze yiyecekleri, özgün dekorasyonu ve müziğiyle misafirlerini sıcak bir atmosferle karşılıyor. Eski okulun mirası özenle korunarak oluşturulan bu görkemli mekan, kahveseverlere etkileyici ve ilham verici bir ortam sunuyor. Zamanın ötesinde ve yaşanmışlık hissiyle dolu Caffè Nero Beşiktaş Çarşı mağazası, buluşma, sosyalleşme, çalışma ve keyifli bir mola mekanı olarak daha ilk günden misafirlerin uğrak noktası haline geldi.

Binanın giriş ve üst katlarındaki salon ve odaların dışındaki istisnai özelliği, ağaçlar altındaki geniş arka bahçesi. Bu bahçe, şehrin karmaşasından uzaklaşabileceğiniz ve ağaçların gölgesinde keyif yapabileceğiniz ferah bir ortam yaratıyor.

Caffè Nero’nun yeni mekanının konsepti, markanın bulunduğu çevrenin dokusuyla uyuşması prensibiyle de örtüşüyor. Caffè Nero Beşiktaş Çarşı’nın atmosferi, binanın ve semtin ruhuyla uyum içinde bir kahve evi olarak fark yaratıyor. Bu tarihi bina artık kahve kokusuyla bütünleşerek Beşiktaş’ın favori mekanlarından biri olacak.

Caffè Nero’larda, kahve eğitim programlarında uzmanlaşan baristalar, misafirlerle birebir ilgilenerek, taze çekilmiş kahve çekirdekleriyle hazırladıkları nitelikli kahve içeceklerini sunuyor. Caffè Nero’nun yüksek kaliteli kahvesi ve ödüllü kahve harmanı, yüksek rakımlı ve zengin topraklara sahip kahve yetiştirme bölgelerinden seçilerek, Caffè Nero’nun kendi kahve kavurma merkezinde kavuruluyor ve dünyadaki tüm Caffè Nero’larda aynı harman sunuluyor.

Caffè Nero’nun İtalya’dan ilham alan artizan, taze ve lezzetli yiyecekleri gün boyu kahve keyfine eşlik ediyor. Caffè Nero, Beşiktaş’ın da aralarında olduğu seçili mağazalarda, yenilenen Nero Deli artizan sandviç seçenekleri, özenle seçilmiş malzemelerle, günlük olarak hazırlanıyor ve lezzetli öğünler olarak misafirlerle buluşuyor.