Döngüsel ekonomi girişimi Nivogo, hızlı üretime ve tüketime odaklanan perakende sektörüne sürdürülebilir bir yaklaşım sunarak ekosistemin güçlenmesine öncülük ediyor.

Derimod ise döngüsel dönüşüm hareketi Nivogo ile gerçekleştirdiği iş birliği ile mağazalarda belirli sebeplerle satışa sunulamayan kıyafetleri yenileyerek ve ömrünü uzatarak yeniden ekonomiye kazandırılmasını sağlıyor.

Nivogo ile yapılan bu iş birliği ile Derimod’da depoya geri dönmüş, teşhir ürünü gibi sebeplerle satışa çıkamayan ürünler yenilenerek moda sektörünün atığı olması engelleniyor. Aynı zamanda yenilenerek tekrar satışa çıkan ürünler ile sürdürülebilir geleceğe dokunuluyor.

25 bine yakın giyim ürününün hayata döndüğü bu projede, ürünler Nivogo mağazalarında ve Nivogo’nun döngüsel alışveriş platformlarında kullanıcılar ile buluşuyor.

Derimod Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedef Orman; Deri ürünler modaya yön verenlerin de modayı takip edenlerin de her zaman ilgi odağında. Günümüzde deri ve deri ürünleri gezegenimizle dost teknolojilerle ve sürdürülebilirlik anlayışıyla üretiliyor. Hızlı moda ve tüketim çılgınlığının artarak sürdürülebilirlik kavramı ile tezat oluşturduğu noktada Nivogo ile yollarımız kesişti. Kaynakların sınırsız olmadığı düşünüldüğünde gelecek için bilinçli tüketimin altını çizmek Derimod içinde çok önemli. Nivogo ile yapılan iş birliği ve sunulan iş modeliyle bilinçli bir moda akımı yaratarak geleceğimiz için anlamlı adımlar atmak ve ürünü yeniden hayata döndürmek çok değerli bir adım oluyor. Bir yandan da amacımız insanlara farklı bir seçeneğin de olduğunu göstermek, daha yaşanılabilir bir dünya için alternatif yolların olduğunun bilincini arttırmak. Artık alışveriş alışkanlıklarında yeni bir bakış açısı ile değişim yaratmanın tam zamanı!” diyerek Derimod’un Nivogo ile yaptığı iş birliği ile ilgili görüşlerini iletti.