adidas, oyunun her anında hızın ve yüksek performansın kilidini açmak için oluşturulan ‘AERO’ teknoloji ile donatılmış X CRAZYFAST’in en son modelini tüketiciyle buluşturdu. Yeni kramponlar, oyunun her seviyesinde oynayanlara özel olarak sınıfının en iyisi hız odaklı teknolojiyi bir arada sunan “P+” ve “P1 Bağcıklı ve Bağcıksız” olmak üzere üç farklı modele sahip.

FIFA Kadınlar Dünya Kupası 2023’te yarışan sporcular gibi stadyum içi oyuncular için “Pinnacle bağcıklı P +”, en üst düzey yeniliği temsil eden optimum hıza sahip en hafif model olma özelliğini taşıyor.

X CRAZYFAST, oyunu oynayan herkesin performans avantajlarından yararlanabilmesini sağlamak için profesyonel sporculardan normal oyunculara kadar her cinsiyetten oyuncunun katılımıyla test edilmiş ve geliştirilmiştir.

Mahsa Aryan, adidas Futbol Ayakkabıları Global Kategori Direktörü, ’Modern oyun, rakibinize karşı topu kazanma hızı ve çabukluğu etrafında toplanıyor. Oyuncular dikkat dağınıklığına kapılmadan hızlı düşünmeli ve daha da hızlı tepki vermeli. Bu nedenle X serisi ve sunduğu her özellik, günümüzde oynanan futbolun modernleşmesi ve hızındaki artış göz önüne alındığında giderek daha önemli hale geldi. X CRAZYFAST modeli, dünyanın en büyük sahnesinde ve ya yerel park sahalarında yarışanlar olsun, her seviyedeki futbolcuların oyunun en hızlı anlarında en iyisi olmalarına yardımcı olmak için özel olarak tasarlandı.”

Tüm X CRAZYFAST modelleri adidas’ın yenilikçi SPEEDFRAME taban teknolojisine sahiptir. Yeni tasarım, önceki karbon versiyonunun, genel plakayı 5g daha hafif yapan yeni bir AEROPLATE ekiyle değiştirilmesini içeriyor. Yüksek hızda maksimum performans desteği için geliştirilen dış kısmı, dinamik hareketler ve itiş gücü için tasarlanmıştır.

Hız odaklı yeni güncellemeler ayakkabının üst kısmında devam ediyor.

  • ‘P1’ modellerinin her ikisi de, ayağın orta tabanına sarılarak ideal destek ve yüksek hızda maksimum performans sağlamak için tasarlanmış bir astar olan AEROCAGE yeniliğine ve ayağın her yerinde rahatlık sağlayan ve ikinci bir cilt hissi sunan tek katmanlı nefes alabilen AEROPACITY SPEEDSKIN teknolojisine sahiptir.
  • P +, hafif olacak şekilde optimize edilmiş, ancak yine de yüksek hızlarda destek ve stabilite sağlayan minimalist AEROCAGE + ‘ya kalıplanmış tek katmanlı AEROPACITY SPEEDSKIN + ‘dan oluşan süper hafif bir üst kısmı ile yenilikte çığır açan bir modeldir.

Hız ihtiyacı ile birlikte her an istikrar ve desteğe de ihtiyaç duyuluyor.

  • P1 modellerinin her ikisi de, oyunculara zemin tutuşu konforu ve optimum top teması sağlayan, bağcıksız ve daha fazla ayarlanabilirlik için bağcıklı seçeneklerle tasarlanmış bir PRIMEKNIT bilek kısmına sahiptir.
  • P +, ayağın yerinde sabit kalmasına yardımcı olmak için süper hafif bağcıklarla donatılmış bir dil yapısına sahiptir.

adidas’ın plastik atığı sona erdirmeye yönelik devam eden yolculuğunun bir parçası olarak, tüm X CRAZYFAST modelleri sıfır saf polyester içerir.X CRAZYFAST P +, önceki X SPEEDPORTAL P + sürümünden% 15 daha düşük karbon ayak izi ile üretilmiştir.1

Yepyeni X CRAZYFAST zarif ve minimalist tasarımının yanında beyaz ve berrak limon rengiyle piyasaya sürülürken, P +, FIFA Kadınlar Dünya Kupası 2023’deki en iyi kadın futbolcular tarafından giyilecek.

X CRAZYFAST, 11 Temmuz’dan itibaren online shop https://www.adidas.com.tr/tr/erkek-krampon ve seçili adidas mağazalarında satışa sunuluyor.

Daha fazla bilgi için adidas.com/football ‘u ziyaret edebilir ve @adidasfootball u kullanarak Instagram ve Twitter’daki sohbeti takip edebilirsiniz.