Saç onarımında uzman olan Kérastase, saç için cilt bakımı kaynaklı yeni çözümler sunmaya devam ediyor. Çığır açan Blond Absolu Serisini geliştiren Kérastase, yeni Blond Absolu %2 Saf Hyalüronik Asit Serumu ile mucizevi hyalüronik asit molekülünü daha fazla kullanarak sarı saçları anında ve etkileyici bir şekilde onarıyor.

Sarı saçlara sahip her kadın, saçın ağartma işlemi sonrası en çok güç ve esneklik kazandırıcı nemlendirmeye ihtiyaç duyduğunu biliyor. Cilt bakım uzmanları ise nemlendirmede en büyük yardımcılarının hyalüronik asit olduğunu söylüyor. Bu sevilen aktif madde, tıpkı cildi olduğu gibi saç ve saç derisini de nemlendiriyor.

Blond Absolu Şimdi Her Zamankinden Daha Güçlü

Kérastase, 2019 yılında tüm sarı saç tipleri için son derece etkili saç bakım serisi Blond Absolu’yu piyasaya sundu. Saçtaki istenmeyen tonları nötrlemek için geliştirilen seri, hyalüronik asit ve edelweiss çiçeği içeriyor, saç lifini derinlemesine onarmaya ve korumaya yardımcı oluyor. Zaman içinde büyüyen seri, Sérum Cicanuit ve Cicaextreme gibi ürünlerle nemlendirici bakım için daha fazla seçenek sunuyor. Blond Absolu, şimdi cilt bakımından ilham alınarak tasarlanmış ve ağartılmış saçlar için en yoğun saç derisi ve saç lifi nemlendirmesini sunmak üzere bilimsel olarak geliştirilmiş yüksek konsantrasyonlu bir HA serumu ile daha güçlü, elbette ona güvenen sarışınlar da öyle!

Blond Absolu’yu daha da geliştiren yeni %2 Saf Hyalüronik Asit Serumu, ağartma işlemi sonucu zarar gören saça ciddi bir nem ve onarım sağlıyor. TikTok trendinden esinlenen serum, güzellik uzmanlarının hyalüronik asit içeren cilt bakım serumunu kullanarak nemlendirme sağlama trendini takip ediyor. Bu etkileyici nemlendirme öğesi, ağartılmış saç ve saç derisine etki edebilmek için optimal moleküler ağırlıklarla bilimsel olarak formüle edilen ultra-yüksek konsantrasyonlu bir serumda sunuluyor.

Bu berrak, rahatlatıcı jel; en etkili cilt bakım tedavileriyle karşılaştırılabilir düzeyde yoğun saç derisi ve saç lifi nemlendirmesi ve onarımını sağlıyor. Blond Absolu rutininin bir parçası olarak ıslak veya havluyla kurutulmuş saça uygulanan formül, saç derisinin fizyolojik pH’sine özel olarak tasarlandı. Tek kullanımda ağartma işlemi nedeniyle oluşan hasarı anında onarmaya yardımcı oluyor.

%2 Saf Hyalüronik Asit Serumu 

  • Saçtaki hasarları tek kullanımda onarıyor*.
  • %95 daha güçlü sarı saçlar** sağlıyor.
  • Saç için 3 güne kadar nihai nemlendirme*** sunuyor.
  • Saça doğal nem seviyesini geri kazandırıyor ve saç derisi bariyerini koruyor.

*Yüzeysel hasarlar; Instrumental test, Bain Lumiere +Cicaflash ve HA serumun birlikte kullanımı sonrası 

**Bain Lumière, Cicaflash ve %2 Saf HA Serum uygulamasından sonra yapılan enstrümantal test

***%2 Saf HA Serum uygulamasından sonra yapılan enstrümantal test

Blond Absolu Koleksiyonu

9 parçalık seri; saç derisinden saç teline, gündüzden geceye tüm saç tiplerine uygun, tamamen özelleştirilebilir bir onarım ve nemlendirme bakımı yaklaşımı sunarak, daha önce hiç olmadığı kadar güçlü bir etki sağlıyor.

İçerisinde yeni bir konsantre hyalüronik asit serumunun da bulunduğu seri; kırılma, kuruma, matlık ve sarı renk oluşumuna karşı savaşıyor. Blond Absolu ile Kérastase, tüm sarı saç tipleri ve endişeleri için nemlendirme, onarım, nötralizasyon ve koruma sağlıyor. Her bir saç eşsiz olduğundan ve saç tipleri, ağartma teknikleri ve tonları farklılık gösterdiğinden, her kadın Kérastase’in tavsiyesi ve kuaförünün önerisiyle ihtiyaçlarına ve saçının sarı tonuna göre kendi rutinini oluşturabiliyor.

Temizleme

  • Günlük olarak nemlendirici şampuan Bain Lumière veya ihtiyaca göre Bain Ultra-Violet

Onarım

  • Işıltılı saçlar için yoğun güçlendirici saç kremi Cicaflash veya ağartma işlemi sonrası saçlar için yoğun saç maskesi Masque Cicaextreme veya ihtiyaca göre Masque Ultra-Violet

Saç Derisini Nemlendirme

  • Hasar görmüş ağartılmış saçlar ve saç derisi için onarıcı serum %2 Saf Hyalüronik Asit Serumu

Hazırlanma & Bakım

  • Fön öncesi koruma için ısı koruyucu serum Cicaplasme ve fön öncesi ve/veya sonrası parlaklığı artırmak ve korumak için yoğun güçlendirici yağ konsantresi Huile Cicaextreme

Gecelik Bakım

  • Tüm ağartılmış saçlar için gece bakım serumu Sérum Cicanuit

Cesaretin Kokusu

Blond Absolu’nun lüks tazelikle sarışınlığın cesaretini kutlayan kokusu, parlaklık ve büyüleyiciliği buluşturuyor. Modern parfümlerin tazeliğinden ilham alan Blond Absolu, çiçekleri ve parlayan narenciyeleri, odun, baharat ve miskin duygusal karışımının üstüne koyuyor. Genç, enerji dolu, lüks, aromatik ve uzun süreli bir koku deneyimi sunuyor. Blond Absolu’nun kokusu üst notalarda portakal çiçeği, İtalyan bergamotu ve mandalina; orta notalarda papatya, incir ve defne; alt notalarda ise sedir ağacı, misk ve kakuleyi harmanlıyor.