İstanbul Boğazı’nın en güzel noktasında konumlanan Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, hizmet kalitesi, eşsiz manzarası kadar şehrin en kapsamlı SPA merkeziyle de dikkat çekiyor ve yaz mevsiminin etkilerinden arınmak isteyen misafirlerini bekliyor.

Bol güneşli yaz mevsiminin etkilerinden kurtulmak isteyenler, şehrin en kapsamlı sağlık, bakım ve güzellik uygulamalarını sunan The Spa at Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’u tercih ediyor. Tüm dünyada lüks kozmetiğin bir numaralı ismi olan Barbara Sturm ürünleriyle gerçekleştirilen “Sturm Glow” bakımı, cilde parlaklığını yeniden kazandırırken, adeta bir gençlik aşısı yapıyor. Benzersiz bir masaj kombinasyonuyla birleştirilerek yapılan uygulama, kan ve oksijen akışını arttırarak yüz kaslarını güçlendiriyor. Böylece ince çizgiler anında düzelirken, cilt parlaklık ve tazelik kazanıyor.

Periyodik bakımın sihirli ismi: Seconde Peau…

Biologique Recherce ürünleriyle uygulanan ve tamamen yaşlanma karşıtı bir bakım olan Seconde Peau uygulaması 70 dakika sürüyor. Hasarlı ciltleri yüzde 80 hyaluronik asit içeren yenileyici ürünü maske gibi uygulayarak yapılan bakım sayesinde, yaşlanma etkileri gözle görülür bir şekilde ortadan kalktığı gibi, cilt tazelik kazanıyor. Biologique Recherce’in her cilt tipine göre özel olarak tasarlanan kremleri, yeniden yapılandırıcı ve yumuşatıcı cilt bakımı, özellikle yaz güneşinin etkisiyle hassaslaşan cildi, önce dengeliyor sonrasında da tedavi ederek canlılık ve ışıltı kazandırıyor.

Yosunlardan gelen, mucizevi etki

Algae-Wrap veya yosun sargısı denilen ve bir saat süren uygulamada öncelikle cildin en üst tabakası epidermis yumuşak bir peeling ile arındırıyor. Ardından detoks işlemini gerçekleştiren yosun ile vücut sarılıyor. Aktif maddelerle birleştirilmiş, bu doğal tedaviyle cilt nemini tekrar kazanarak yenileniyor.

Güzellik ve sağlık için The Spa at Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul

Şehrin en lüks ve kapsamlı güzellik ve sağlık programlarını sunan The Spa at Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, 3500 metrekarelik Zen Bahçesi şeklinde tasarlanarak misafirlerine oldukça ferah bir mekân sunuyor. 11 bakım odası, iki güzellik ve bir VIP bakım odası, tüm tedavi odalarında oda içi özel soyunma ve duş alanları, kadın ve erkekler için ayrı sauna, buhar odası, kadın ve erkekler için üç ayrı hamam, dünyaca ünlü markalardan oluşan güzellik ürünleri, yüzme ve spor kıyafetleri sunan The Spa Shop misafirlere sunulan özel seçenekler arasında. Asya sıcaklığında, Mandarin Oriental‘in efsanevi hizmetleriyle misafirlerine eşsiz bir deneyim yaşatan otel,   tüm bu güzelliklerin yanı sıra fitness ve sağlıklı yaşam merkezi içindeki pilates ve yoga stüdyosunda özel eğitmenler eşliğinde yapılan aktivitelere katılma imkanı da sunuyor. Isıtmalı kapalı havuzu ve Boğaz’a bakan ısıtmalı açık havuzu ile kıtalar arası dinginliğin kapılarını aralıyor.