Adını İskoçya dilinde “arınmak” anlamından alan Glana Cosmetics; İskoçya doğumlu, kimyager Mark Richardson’un doğduğu topraklardan ilham alarak yola çıkıyor. Tamamen doğal içeriklerin kullanıldığı, etkin formüllerle tasarlanan Glana Cosmetics ürünleri, doğallık ve taze bir görünüm arayanlar için Türkiye’de yerli üretim olarak sunuluyor.

Etkili ürünlerini, en katkısız ve sade haliyle sunmayı hedefleyen Glana Cosmetics, ham maddelerden tercih ettiği ambalajlara kadar tüm üretim süresi boyunca; sentetik, silikon, paraben, SLS, SLES, PEG gibi insan sağlığını olumsuz etkileyen içeriklere yer vermiyor. Doğadan yola çıkan ve doğa dostu olan Glana, ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmiyor.

Glana Cosmetics’in ürün portföyünde; Hyalüronik Asit ve C Vitamini Cilt Bakım Serumu, Yaşlanma Karşıtı Göz Kremi, Yaşlanma Karşıtı Gece Kremi, Retinol, Nemlendirici Cleansing Balm, Canlandırıcı Cleansing Balm, Nemlendirici Yüz Yıkama Jeli, Sivilce Karşıtı Yüz Yıkama Jeli, Micellar Makyaj Temizleme Suyu, Yaşlanma Karşıtı Göz Serumu, Glikolik Asit Peeling Kremi, Glikolik Asit Peeling Tonik, %100 Doğal Renkli Mineral Güneş Kremi, Skualan, Yoğun Tırnak Bakım Yağı ve Prebiyotik Enzim Peeling Tozu Eksfoliyant bulunuyor.

Ürünlere Glanacosmetics.com, Trendyol, Amazon ve seçili eczanelerden ulaşmak mümkün.

Hyalüronik Asit ve C Vitamini Cilt Bakım Serumu

Güçlü nemlendirme sağlayan yaşlanma karşıtı serum, etkin şekilde nemlendirme ve ışıl ışıl sağlıklı bir cilt için, %2 hyalüronik asit ve %5 C vitamini ile formüle edilmiştir. Hyalüronik asit, nemi ciltte tutup hapsederek, bir dolgu malzemesi olarak çalışır, cildin dolgun ve sıkı hissetmesini sağlar. İçeriğindeki C vitamini, melanin üretimini önleyerek pigmentasyon, lekelenme ve renk eşitsizliği sorunlarının önüne geçerek, cildin aydınlık ve canlı görünmesine yardımcı olur. İnce çizgilerin görünümünü azaltmaya destek bir üründür. Formülasyonda bulunan, su tutma özelliği taşıyan provitamin B5 ise cildin içten nemli kalmasını sağlar ve ciltte kalkan görevini üstlenerek, hassasiyet ve kuruluk şikayetlerinin önüne geçer. Pürüzsüz, parlak ve sağlıklı bir görünüm için her gece düzenli kullanımı tavsiye edilir.

Nemlendirici Cleansing Balm

Glana Cosmetics’in “Benzer benzeri çözer” teorisinden yola çıkarak ürettiği bu %100 doğal temizleme balmı, Isparta gülünün nemlendirici gücü ile cildi temizlemek ve arındırmak için yumuşak ve ipeksi bir forma dönüşür. Cildi nem dengesini bozmadan arındırır, makyajı ve güneş kremini derinlemesine temizler, serum ve nemlendiricinin daha iyi emilmesi için hazır hale getirir. Ayrıca maske etkisi yaratır, fazla yağları ve ölü derileri temizleyerek cildin yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlar.

Nemlendirici Yüz Yıkama Jeli

Hassas ve nem kaybı yaşayan ciltlere özel geliştirdiğimiz nemlendirici yüz yıkama jeli, içeriğinde bulunan gülün güçlü nemlendirici etkisi ile cildi kurutmadan, gün boyu biriken Kirden ve yağdan arındırır. Jojoba yağı, aloe vera ve E vitamini ilavesi ile cildin nem dengesi korunmaya devam ederken, ayrıca temizler ve tazeler.

%100 Doğal Renkli Mineral Güneş Kremi

Yüz için özel olarak formüle edilmiş %100 doğal SPF30+ mineral güneş kremi, ciltte güneşin zararlı ışınlarına karşı doğal koruma sağlar. Etken madde olarak kullanılan çinko oksit sayesinde krem cilt üzerinde bir tabaka halinde durarak bölgeye çarpan zararlı UVA/UVB ışınları geri yansıtır. Mineral filtreli olduğundan cilt tarafından emilmez, bu nedenle koruyucu etkilerini uygulandığı gibi göstermeye başlar. Bu mineral güneş kremi gözenekleri tıkamayan bir yapıya sahip olduğu için özellikle akneye yatkın ciltlerde çok iyi uyum sağlar. İçeriğindeki niasinamid desteği ile ciltte leke oluşumunu engeller. Aynı zamanda hassas ciltlerde de ekstra iritasyona sebep olmaz. Glana renk teknolojisi ile tüm cilt tonlarına uygun renkli yapısı ciltte beyaz iz bırakmaz, cilt tonunu eşitler, doğal bir parlaklık verir.

Yaşlanma Karşıtı Göz Kremi

Yaşlanma karşıtı göz kreminin formülünde bulunan rooibos çay ekstraktı, yüksek flavonoid içeriği ile güçlü bir yaşlanma karşıtı bileşendir. D vitamini ve çinko kaynağıdır. İçeriğindeki antioksidanlar ciltteki serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olur ve elementlerin neden olduğu hasarı onarır. İçeriğinde bulunan, cildin nemlenmek için doğal olarak ürettiği sebum ile benzer bir moleküler yapıya ve bileşime sahip jojoba yağı ise antioksidanlar açısından zengin olan havuç tohumu yağı ile göz çevresini neme doyurur.

Canlandırıcı Cleansing Balm

Ciltteki fazla yağ, güneş kremi ve makyaj malzemeleri yağ bazlı temizleyicilerle temizlenirken, hava kirliliği ve ter ile oluşan fazlalıklar ise su bazlı temizleyicilerle temizlenmelidir. Bunun için ilk olarak yağ bazlı ‘’Cleansing Balm’’a ihtiyaç olacaktır. Bu %100 doğal temizleme balm’ı, içeriğindeki C vitamininin desteği ile cildi arındırır, aydınlatır, cilt tonunu eşitler ve zararlı dış etkenlere karşı koruma kalkanı oluşturur. Cildin nem dengesini bozmadan makyajı ve güneş kremini derinlemesine temizler, serum ve nemlendiricinin daha iyi emilmesi için hazır hale getirir. Canlı, yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlar.