Gratis’in çocukların hayal güçlerini geliştirmek ve sanat ile resim sevgisini aşılamak amacıyla 15 yıldır düzenlediği Çocuklar Arası Resim Yarışması, bu yıl ‘Uzaya Giden Bilim İnsanı Olsan Neyi Keşfederdin?’ teması ile düzenleniyor. Türkiye’nin dört bir yanından 7- 10 yaş arasındaki çocukların katılımı ile gerçekleştirilecek yarışmaya küçük ressamlar 1 Mart 2024 tarihi itibari ile resimlerini www.gratisresimyarismasi.com web sitesi üzerinden yükleyerek katılım sağlayabilecek. Ödüllü yarışmanın son katılım tarihi 31 Mart olarak belirlendi.

Gratis’in 15 yıldır düzenlediği geleneksel resim yarışmasında çocuklar bu yıl ‘Uzaya Giden Bilim İnsanı Olsan Neyi Keşfederdin?’ sorusunu resmiyle yanıtlayacak. Her yıl Türkiye’nin dört bir yanından 7-10 yaş aralığındaki çocukların ilgiyle katıldığı geleneksel yarışma, www.gratisresimyarismasi.com web sitesi üzerinden online olarak düzenlenecek. Çocukları bilimsel konulara yönlendirerek hayal güçlerini kullanmaya teşvik eden yarışmaya minik ressamlar 1 Mart 2024 tarihinden başvurularını yapmaya başlayabilecekler.

Yarışmaya katılmak isteyen küçük ressamların ‘Uzaya Giden Bilim İnsanı Olsan Neyi Keşfederdin?’ temalı resimlerinin fotoğrafını çekerek www.gratisresimyarismasi.com web sitesine yüklemesi yeterli olacak. Resim yarışmasına son katılım tarihi olarak belirlenen 31 Mart 2024 tarihine kadar yaptıkları resimleri web sitesine yükleyen çocukların eserleri, jüri tarafından değerlendirilecek ve dereceye giren küçük ressamlar resim yarışması web sitesinde ile Gratis’in sosyal medya hesaplarında açıklanacak.

Yarışmada dereceye giren çocuklardan 1’incisi Meade Polaris Teleskop, 2’ncisi Apple iPad, 3’üncüsü ise Fujifilm Anlık Fotoğraf Makinesi ödülü kazanacak.