L’Oréal Professionnel, profesyonel saç bakım kategorisinde çığır açan öncü onarıcı bakımlarını Zorlu PSM Sky Lounge’da gerçekleştirdiği etkinlik ile paylaştı.

L’Oréal Professionnel, saçın moleküler yapısını yeniden düzenleyen ilk saç bakım serisi Absolut Repair Molecular’ı ve işlem görmüş saçlar için geliştirilen Metal Detox serisinin yeni ürünü Şampuan Öncesi Bakım’ı, 4 Mart 2024 Pazartesi günü Zorlu PSM Sky Lounge’da düzenlediği “Hair&Repair” etkinliği ile tanıttı.

İki ayrı seans olarak gerçekleştirilen etkinlikte ilk olarak sektör profesyonelleri bir araya geldi. L’Oréal Professionnel Marka Müdürü Selen Tütüncüoğlu’nun marka sunumu ve  Metal Detox serisinin yeni ürünü Şampuan Öncesi Bakım’ını tanıtmasıyla başlayan ilk bölüm, etkinlik için özel olarak İstanbul’a gelen L’Oréal Professionnel Global Renklendirme Elçisi Harriet Stokes ile gerçekleştiren soru cevap ile devam etti. Absolut Repair Molecular ve Metal Detox serilerinin kişisel saç ihtiyaçlarına göre farklılaşan rutinlerinin konuşulduğu etkinlikte sektör profesyonelleri, L’Oréal Professionnel Eğitim Müdürü Merve Ertürk, L’Oréal Professionnel Le Collectif Üyesi ve MM Bahçecik Kuaför Ortağı Doğan Kopal, ünlü sunucu ve model Özge Ulusoy tarafından gerçekleştirilen söyleşiyi ilgiyle dinledi.

Etkinliğin ikinci bölümü; L’Oréal Professionnel Online Marka Müdürü Merve Kaya Ural ve Trio Kuaför Kurucu Ortağı Sezgin Köle  ve  Güzellik Editörü Nilay Yalçınkaya’nın konuşmacı olarak yer aldığı yıpranmış saçların ihtiyaçları konulu söyleşi ile devam etti.  Etkinliğe aralarında Mert Vidinli, Rüya Büyüktetik, Nilay Yalçınkaya, Burçin Ünaldı ve Ecem Bayar’ın da yer aldığı çok sayıda davetli katıldı. L’Oréal Professionnel eğitmenleri eşliğinde özel deneyim alanlarında ürünleri yakından inceleyen davetliler, aynı zamanda kişiye özel saç analizi yaptırarak eşsiz bir deneyim yaşama fırsatı buldu.

  • L’Oréal Professionnel’in İçten Onaran Profesyonel Molekül Bakımı: Absolut Repair Molecular

Saçın moleküler yapısını yeniden düzenleyen ilk saç bakım serisi L’Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular, saçtaki 2 yıllık hasarı tek kullanımla onarıyor*. Gelişmiş bir saç bakım deneyimi sununan seri; Salona Özel Ön Bakım, Şampuan, Durulanabilir Serum, Durulanmayan Maske olmak üzere 4 aşamadan oluşuyor. L’Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular; formülünde bulunan peptit bağlayıcılar ve ultra konsantre 5 aminoasit sayesinde saçı içten dışa onarıyor. Saça gücünü, elastikiyetini ve hareketini geri kazandırıyor.

*Absolut Repair Molecular ön bakım + şampuan ve durulanan serum kullanımı sonrası saç fiberinin makromoleküler yapısı üzerindeki instrumental test

  • Metal Detox Ailesinin Yeni Ürünü: Şampuan Öncesi Bakım

L’Oréal Professionnel’ın Ioannina Üniversitesi ile birlikte yaptığı araştırma sonucunda yıpranmış, kırılmış ve işlem görmüş saçlar için geliştirilen L’Oréal Professionnel Metal Detox Uzman Serisi, formülündeki glikoamin molekülü ile saç telinin içine nüfuz ederek saçtaki metali kendine çekerek nötralize ediyor. %99 daha az kırılma riski ve %100 güvenilir renk sonucu garantisi sunuyor. Şampuan, Konsantre Bakım Yağı, Yüksek Korumalı Krem’den oluşan serinin yeni ürünü Şampuan Öncesi Bakım, saçtaki 1 milyon saç mikro-kırığı 1 dakika içerisinde yeniden dolduruyor. 2 kat daha fazla nemlendirme**, 3 kat daha fazla yumuşaklık** vererek daha dolgun ve sağlıklı görünen saçlara kavuşmanızı sağlıyor.

**Instrumental test, Metal Detox şampuan öncesi bakım uygulaması sonrası