Balat’ın tarihi binalarından birinde konumlanan, zengin menüsü, eşsiz tatları ve sıcacık atmosferiyle yerel mutfağın incelikle yorumlandığı Forno Balat, Ramazan ayı boyunca leziz menüsü ile sizleri karşılayacak

Buram buram tarih ve kültür kokan Balat’ın eğimli arnavut kaldırımlı sokakları boyunca uzanan ve semtin simgesi olan tarihi yapılardan birinde yer alan Forno Balat, özel iftar menüsü ile misafirlerini ağırlıyor.

Forno Balat’ın bu seneki Ramazan Menüsü, sıcacık Ramazan pidesi ve hurmanın yanı sıra seçmeli 4 çeşit ev yapımı çorba ile başlıyor. Çorba seçenekleri arasında tereyağlı süzme mercimek çorbası, tavuk suyu çorbası, düğün çorbası ve ayran aşı yer alıyor.

Ana yemek olarak semt kasabında Forno için özenle ayrılan etlerle, önünüzde hazırlanıp fırınlanan 2 lahmacun ya da tercihinize göre 1 çeşit pide, menünün içinde. Çoban ve salatanın eşlik edeceği iftar yemeğinize 1 adet meşrubat da dahil. Doğal ürünlerle, hiçbir katkı maddesi ya da tatlandırıcı kullanılmadan hazırlanan ev yapımı tatlılar iftar sofranızı lezzet şölenine dönüştürecek. Ayva tatlısı, kabak tatlısı ya da mozaik pasta üçlüsünden seçeceğiniz tatlınıza sınırsız çay ikramı dahil.

Her ürünün en doğal yerinden temin edildiği, açıldığı günden beri değişmeyen lezzetleri ile Forno Balat’ ta bu lezzetli menü 590 TL.

Siz de Ramazan ayının güzelliğini, evinizde hissedeceğiniz sıcak bir ortamda, sevdikleriniz ile geçirmek isterseniz Forno Balat’a rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayın.

https://www.fornobalat.com/