Şömine başında sıcak bir kahve, eşsiz bir manzaraya karşı hazırlanmış baş başa bir akşam yemeği ve dahası… Ona armağan edeceğiniz küçük bir seyahat, hiç unutulmayacak güzel anılar biriktirmek ve aşkınızı canlı tutmak adına en anlamlı hediyelerden biri olacak. Turizm sektörünün deneyimli oyuncularından Tatilsepeti, seyahat sever sevgililer için birbirinden avantajlı, en keyifli tatil rotalarını sıralıyor.

Tatilsepeti, sevdikleriyle keyifli vakit geçirmek isteyen tatilseverlere, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel, Kapadokya’dan Uludağ’a, Maldivler’den Balkan turuna, romantik seçenekler sunuyor. Tatilsepeti’nin Sevgililer Günü’ne özel sunduğu alternatifler arasında, ilk olarak Balkan turu yer alıyor. Sırbistan, Saraybosna, Ukrayna, Karadağ, Makedonya ve Kosova ile Balkan turu yaparak Balkanlara özgü lezzetleri tadabilir, Osmanlı mirası yapıları görebilirsiniz.

Doğa ile baş başa romantik bir mola

Romantik tatiliniz için bir başka seçenek, doğa ile baş başa kalıp kendinizi dinleyeceğiniz bungalov oteller olabilir. Türkiye’nin hemen her bölgesinde hizmet veren bu sımsıcak ve küçük oteller, içleri oldukça lüks döşenmiş, her ihtiyaca yanıt veren dekorasyonuyla misafirlerini ağırlıyor.

Kar havası

Dört mevsim ayrı doğal güzellikler sunan ülkemizde, yazın olduğu kadar kış mevsiminde de birbirinden eşsiz tatil seçenekleri mevcut. Tatilsepeti, Sevgililer Günü’nü, İstanbul’un yanı başında konumlanan Bursa Uludağ’ın en romantik otellerinde geçirmek için, birbirinden eşsiz seçenekler sunuyor. Özellikle kış sporları meraklılarının tercih ettiği kayak otelleri, misafirlerine sağladığı teleferik, telesiyej ve dahası ayrıcalıklı hizmetler ile konforlu bir tatil imkanı sunuyor.

Anadolu’nun en romantik rotası

İç Anadolu Bölgesi’nin doğal güzellikleriyle en meşhur destinasyonu olan Kapadokya, tarihi bir atmosferde lüks bir tatil geçirebilmenizi vadediyor. Aynı zamanda UNESCO tarafından dünya miras listesine eklenmiş nadide turistik yerlerden de biri olan bu eşsiz bölge iyi bir aşk rotası olabilir.

Romantik seyahat seçeneği

Bir diğer romantik seyahat seçeneği ise, İç Anadolu’dan başlayarak Doğu Anadolu’nun en güzel doğa manzaralarının keşfedileceği Doğu Ekspresi turları. Sevdiklerinizle baş başa, doğanın muhteşem manzarasını seyrederek geçireceğiniz bu eşsiz seyahat, unutulmaz anılar biriktirmenize fırsat tanıyacak.

Cennetten bir köşe: Maldivler

Masmavi berrak denizi, bembeyaz kumsalları ve hiç kaybolmayan güneşli havasıyla dünyanın her yerinden turistlerin ilgisini çeken Maldivler de, romantik rotalar arasında yer alıyor. Eşsiz doğasının yanında, doğayla iç içe olan romantik lüks otelleri, inci gibi parlayan kumsallarının taçlandırdığı bembeyaz okyanusu sayesinde hem doğanın huzurunu tadacak hem de onlarca adanın birbirinden farklı güzelliğini keşfedebilirsiniz. Vizeye ihtiyaç duymadan seyahat edebileceğiniz Maldiv turları, sevgililer günü için iyi bir alternatif olabilir.

Dubai’nin coğrafyası, aşkınızı büyüleyecek

Avantajlı seçenekleriyle kusursuz bir tatil geçirmenize olanak sağlayacak bir diğer alternatif ise, Dubai. Dubai’nin büyülü coğrafyasını keşfetmek ve unutamayacağınız bir tatil yaşamak istiyorsanız vizesiz seyahat edebilirsiniz.