Kuruluşundan bu yana yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla sosyal sorumluluk projelerine hayat veren FLO, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde yeni projesiyle beraber iyilik hareketini e-ticaret kanalına taşıdı. Eğitim, sağlık, kadın, çocuk ve çevre konularında faaliyet gösteren Türkiye’nin köklü sivil toplum kuruluşlarının ürünleri flo.com.tr içerisindeki ‘İyilik Mağazası’nda FLO müşterileri ile buluşmaya başladı. ‘İyilik Mağazası’ndan alınacak her ürün topluma ve çevreye katkı sağlayacak yeni çalışmalara destek olacak.

“Daha iyi bir dünya için gönüllüyüz” mottosuyla toplumsal projelerini sürdüren FLO, Türkiye’nin dört bir yanında sivil toplum kuruluşları ile çalışarak toplumun ihtiyaçlarına yanıt verecek projeleri hayata geçiriyor. FLO, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde flo.com.tr içerisinde yayına aldığı “İyilik Mağazası” ile STK’ları daha iyi bir dünya için gönüllü olan tüm müşterileriyle buluşturuyor. ‘Bir Adımdan Fazlası’ sloganıyla müşterileriyle buluşan FLO İyilik Mağazası’nda ilk etapta Türkiye’nin eğitim, sağlık, kadın, çocuk ve çevre konularında faaliyet gösteren altı önemli sivil toplum kuruluşuna ait ürünler satışa sunulacak.

Yeni projeler geliştirilmesine katkı sağlayacak

Herkesin ayakkabıcısı olma misyonuyla hareket eden FLO, çok markalı ve çok kanalı yapısıyla 7’den 70’e tüm müşterilerinin ihtiyacına, beğenisine ve bütçesine uygun ürünler sunarken; satış kanallarını hayata değer katacak platformlara dönüştürüyor. flo.com.tr üzerinden ürünlerini satışa sunacak STK’lar arasında Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV), Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), Çocuk Eğitim Derneği (ÇED), Koruma Altında Yetişen Gençler ve Koruyucu Aile Derneği (KALBEN) ve Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) bulunuyor. Her biri kendi kulvarında öncü projelere imza atan vakıflar Türkiye’nin en çok ziyaret edilen ayakkabı alışveriş sitesinde ürünlerini tüketicilere ulaştırırken; Türkiye’nin dört bir yanındaki FLO müşterileri desteklemek istedikleri STK’lara kolayca ulaşabiliyor. Satılan ürünlerden komisyon alınmadan direkt ilgili STK’ya kaynak sağlanmasıyla topluma ve çevreye katkı sağlayacak yeni çalışmalara destek olunması planlanıyor. STK’larla süregelen güçlü iş birliğini sahip olduğu çok kanallı yapıdan güç alarak “İyilik Mağazası”na taşımanın mutluluğunu yaşayan FLO, herkesi flo.com.tr’de açılan bu mağazadan STK’lara destek olmaya davet ediyor.