Yeni yıl yaklaşırken alacağımız yeni kararlar insanı heyecanlandırır. Yılın sonuna yaklaşırken ‘Yeni yılda yeni bir ben mottosu’ neredeyse herkesin hedefidir. Koca bir yılın yorgunluğunu geride bırakmak, tazelenmek, yepyeni bir sayfa açmak için kendimize hedefler koyarız. Her sene yeni kararlar almak yeni seneye daha motive daha istekli ve daha umutlu başlamamızı sağlar. Yeni hedefler koymak ve o hedefleri gerçekleştirmek için uğraşlar vermek insanı hem canlı tutar hem de umutlu hissettirir.

Özellikle yoğun iş temposu ve ev hayatı arasında koşturan kadınlar , daha genç,  fresh, canlı bir  görünüm ile yeni yıla girebilmek için kendilerine sözler verir . Yüz bölgesinde gözler, canlılığı, duyguları, sağlığı ve gençliği yansıtır. Yaşlanmanın ilk belirtileri de göz çevresinden başlar. Göz çevresi hem ince bir bölgedir ve hem de dış etkenlere çok yoğun bir şekilde maruz kalır. Çeşitli sebeplerden meydana gelen  göz çevresindeki değişimler  gençliğinizi ve güzelliğinizi gölgeler. Gözler kalbin aynasıdır ama aynı zamanda yaşın da aynasıdır. En ince deri göz çevresindedir. Kolayca nem kaybetmesi de bu hassasiyeti arttırmaktadır.

Yeni yıla yenilenerek başlamak için ilk adımın göz çevresi  gençleştirme tedavileri olabileceğini  söyleyen Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş yaptıkları uygulamalar ile kendilerine başvuran kişilerde çekiciliği ve güzelliği arttırmaya yönelik tedaviler yaptıklarını; özellikle daha yaşlı, daha yorgun ve sağlıksız görünüme neden olan göz altı morluklarının kadınlar ve aynı zamanda erkekler için de kozmetik bir sorun haline geldiğini belirtiyor.