Brigitte Kernel’in, Albert Einstein’ın gerçek yaşam öyküsünden ilham alarak yazdığı “Albert Einstein’a Göre Dünya” Redhouse Kidz tarafından yayımlandı. Roman türündeki kitap, bizi bir dehanın henüz sadece diğerlerinden farklı bir çocuk olarak görüldüğü çocukluk yıllarına götürüyor.

Brigitte Kernel’in kaleme aldığı “Albert Einstein’a Göre Dünya”, Redhouse Kidz etiketiyle raflardaki yerini aldı. Büyük dâhinin gerçek yaşam öyküsünden ilham alan “Albert Einstein’a Göre Dünya”, matematik ve fiziğin gizemleri çözecek keşiflerle dolu olduğunu keşfeden on yaşlarında bir çocuğun dünyayı nasıl gördüğünü anlatıyor.

Ece Erbay Nahum’un çevirisiyle yayımlanan roman, Einstein’ı şimdiye kadar hiç bilmediğimiz yönleriyle ve farklılıklarıyla tanımamızı sağlarken, kendi içimizdeki dehayı da keşfetmemize yardımcı olacak. Her durumda “Neden?” sorusunu sormaktan çekinmeyen, her şeyi anlamak isteyen, dünyanın kendisine açıklanmasını talep eden bu çocuğun hikâyesinden öğrenecek çok şey var. Ve Einstein’ın da hep söylediği gibi, herkesin iyi olduğu bir şeyler vardır, sadece bunun ne olduğunu bulmak gerekir.

İnsanın okuma güçlüğü çekmesi ve heceleri söylerken sürekli takılması onun aptal olduğu anlamına gelmez. Annem veya öğretmenim bana kızdığında ya da sınıftan biri bana aptal muamelesi yaptığında böyle düşünerek kendimi avutuyorum. Herkesin iyi olduğu bir şeyler vardır, sadece bunun ne olduğunu bulmak gerekir.”