Trendlerin öncüsü Koton, dünyada ilk kez yapay zeka ile tasarlanmış bir koleksiyonu hayata geçirdi ve müşterileri ile buluşturdu. Koton tasarımcılarının, Midjourney’nin yapay zeka platformuna verdiği komutlarla oluşturulan Koton A.I. Collection” teknolojiyi Koton’un tasarım ve trend uzmanlığıyla birleştiriyor. Modanın geleceğine yön veren bu özel koleksiyon yeni yıla özel tasarımlarıyla Rachel Araz x Koton koleksiyonu altında sınırlı sayıda moda severlerle buluşuyor. 

Koton tasarımcılarının moda uzmanlığı ve tasarım kabiliyeti, sınırsız yaratıcılığa imkan veren, yapay zeka laboratuvarı olarak tanımlanan Midjourney ile birleşerek geleceğin modasını ulaşılabilir kılıyor. Koton tasarımcıları tarafından Midjourney ile tasarlanmış ve hayata geçirilmiş bu özel koleksiyon, yılbaşına özel hazırlanmış benzersiz 3 modelden oluşuyor.

Koton, Ağustos ayında “Rachel Araz x Koton Virtual Runway” projesiyle Türkiye’nin MetaVerse odaklı ilk defilesini gerçekleştirmişti. Şimdi modanın geleceğine imza atan Koton A.I. Collection” projesiyle moda severler yapay zeka teknolojisi ile tasarlanan ürünleri ilk kez deneyimleme fırsatı buluyor.

Hayal gücü ve yaratıcılığın yapay zeka imkanları ile birleştiği “” projesi için yaratıcı teknoloji ajansı ME ile güçlerini birleştiren Koton’un bu özel koleksiyonu seçili Koton mağazalarında ve koton.com adresinden ulaşılabilir.