2023 Kış sezonu için FENDI, performans ve stili bir araya getirmek üzere tasarlanan, inovatif bir  Kayak kapsül koleksiyonu ile pistlere çıkmaya hazır. Koleksiyonda yer alan geri dönüşüm parçalar ise doğaya saygı niteliği taşıyor.

Kadın ve Erkek için hazırlanan kapsül koleksiyonda;  geometrik soyutlama içinde kaybolan, mavi, lila ve pudra pembesinin nüanslarını narin turuncu ve sarıya dönüşmek üzere harmanlayan, FENDI Shadow’un çok renkli bir versiyonuyla renkleniyor. Bu özgün baskı ile kayak kıyafeti, anorak ve fermuarlı ceketin teknik şekilleri şık bir tavır kazanıyor. Kayak sonrası anlar için dış giyimi tamamlayan FENDI Shadow jakarlı sıcak bir yün kazak mavi ve sarı tonlarla pistleri ısıtıyor. Renkli stillerden farklı olarak, siyah ve mavi renkli klasik FF logolu kayak ceketi, aynı desene sahip polar ceketle kombinleniyor.

Kadın kayak kıyafeti parçaları, ikonik FENDI logoları eşliğinde klasik nötrlerle eşleştirilen aynı parlak renkleri gösteren Kadın Sonbahar/Kış 2023-24 koleksiyonu ile güçlü bağlantısıyla dikkat çekiyor. kapüşonlu ve jakarlı kemerli kayak ceketi, deniz atıklarını ve kara kaynaklarından elde edilen plastiği yeniden üreten yüksek kaliteli tüketici sonrası geri dönüştürülmüş polyester iplikten üretilmiştir. Kumaş, ceketi rüzgar geçirmez, su geçirmez ve nefes alabilir hale getiren bir membran ile eşleştirilmiştir. Ceket ve eşleşen kayak pantolonu düz versiyonlar için antrasit gri ve parlak kırmızı renklerdeyken, klasik siyah ve beyaz dokunuşlar zamansız FF logosuyla renkleniyor. Klasik puffer ceket, bir tarafı siyah, diğer tarafı tütün renginde baştan aşağı FF logosu baskısıyla iki yönlü olarak kullanılarak konformizmi destekliyor.

Bodycon teknik içlikler, aynı palet ve stili takip ederek dış giyimle karıştırılmak ve eşleştirilmek üzere tasarlanıyor. Karbon ipliklerden üretilen benzersiz  kumaşlar, ısı düzenleyici, higroskopik ve su geçirmez, hafif ama sıcak tutan, anti-bakteriyel ve koku önleyici özelliklere sahip bir set haline geliyor. Görünümü tamamlayan iki yönlü kullanıma uygun montlar ve aksesuarlar ise %100 yünden üretilerek koleksiyona yumuşaklık katıyor.

Kayak aksesuarları hikayeyi tamamlıyor: Kayak kaskı, eldiven ve maske, tonal beyaz, antrasit gri veya klasik kahverengi olarak ikonik FF logolarıyla dikkat çekiyor.