Roz Pinto Eyewear farklı tasarım arayışında olan gözlük tutkunlarını dünyayı yepyeni bir gözle görmeye davet ediyor. Markanın İlk Seçkisi Yunanistan’ın Sevilen Tasarım Markası: “Zeus+Dione”

Dünyanın farklı yerlerinden niş ve tasarım gözlük markalarını Türkiye’ye kazandırma hedefiyle yola çıkan Roz Pinto Eyewear’in ilk seçkisi Yunanistan’ın sevilen markası: Zeus+Dione (ZEUS+ΔIONE). Yunanistan’da 2012 yılında iki arkadaşın yerel işçiliği ve gelenekleri canlandırma tutkusundan doğan marka adını tanrıların ve insanların babası Zeus ile aşk, güzellik ve ebedi gençlik tanrıçası Afrodit'i doğuran Dione’dan alıyor. Özünde yaratıcılık, tasarım ve kültür bulunan Yunan markası Zeus+Dione, yerel zanaatkârlığı canlandırma ve yeniden yorumlama tutkusundan doğuyor. Her bir parçanın yenilikçi ama klasik, çağdaş ama zamansız, eşsiz bir gözlük tasarımı arayanlara hitap ettiği Zeus+Dione gözlükleri sembolizm, Helenistik mimari, geometri ve minimalizmden esinleniyor. Cesur çizgili çerçeveleri tasarlarken cam kalitesinden de ödün vermeyen marka; Alman optik devi ZEISS markasını da yanına alıyor. Yüksek kaliteli İtalyan asetat ve metalik detayları ve kaliteli Yunan el işçiliğini kullanarak ZEISS camlarla birleştirilen gözlükler stilin en önemli tamamlayıcısı olarak konumlanıyor. Markanın 27 parçadan oluşan özel seçkisi Roz Pinto Eyewear İlkbahar-Yaz 2023 koleksiyonu ile Türkiye’deki gözlük tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

Dikkat Çeken İşbirliği: Emily in Paris
Son dönemde Netflix’te yayınlanan Emily in Paris dizisindeki işbirlikleri ile de öne çıkan marka, özellikle
başrol oyuncuları Lilly Collins ve Camille Razat’ın oynadıkları karakterlerin taktıkları gözlüklerle dünya
basınında öne çıkıyor. Daphne, Hexagon, Lydia II ve Semeli modellerinden oluşan Emily in Paris özel seçkisine ve Zeus+Dione’un diğer göz alıcı güneş gözlüklerine, tüm gözlük tutkunları rozpinto.shop’ta keşfedebilir.