Sevgililer Günü’nü her zaman olduğu gibi birbirinden eşsiz hediye alternatifleriyle karşılayan D&R, aşk dolu etkinliklere de imza atıyor. Edebiyat, sanat, yemek ve kişisel gelişim gibi farklı alanlarda uzmanların ağırlanacağı “Aşk’a Dair Sohbetler” iki gün boyunca beş farklı D&R mağazasında sadece aşk konuşulacak.

Takvimdeki en romantik gün 14 Şubat Sevgililer Gününü kutlamak için gün sayıyoruz. Peki aşk hakkında ne kadar bilgimiz var? Hayatımızı derinden etkileyen aşk, sanatı nasıl etkiliyor olabilir? Aşka giden yolun midemizden geçtiği doğru mu? Fizyolojik olarak bizi etkileyen aşk, psikolojimizi nasıl etkiliyor? Aşkın da bir tarihi varsa, aşk tarihi tekerrürden ibaret midir? İşte tüm bu sorulara D&R ev sahipliğinde 10-11 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek “Aşk’a Dair Sohbetler” adlı söyleşilerde konunun uzmanları tarafından cevap verilecek.

 

 

Programda kimler var?

İstanbul, Ankara ve Eskişehir’deki D&R mağazalarında, konusunda uzman 9 konuk iki gün boyunca beş farklı söyleşi gerçekleştirecek.

Yazar ve psikoterapist Timur Hazardın“Aşk ve İlişkiler”; şef ve yazar Sercan Çam“Aşkın Yemek Hali”; şair, yazar, psikiyatrist, eleştirmen ve yayıncı Cem Mumcu ile farkındalık eğitmeni ve yazar Deniz Bağan“Aşkın Şefkat Hali”; yazar ve sanat tarihçisi Celil Sadık ise “Aşk ve Sanat” üzerine konuşacak. Klinik psikolog, yazar ve akademisyen Dr. Kahraman Güler’in moderatörlüğünü üstleneceği “Aşkın Psikolojisi, Aşkın Tarihi, Aşkın Geleceği” konulu söyleşide ise; uzman klinik psikolog İlknur Yılmaz, arkeolog-yazar İpek Kobaner ve yazar Bünyamin Kapıcıoğlu konuk olacak. Konuklar tüm bu söyleşilerde ayrıca okurlarıyla bir araya gelerek kitaplarını da imzalayacaklar.

Program detayı;

“Aşk ve İlişkiler”

Psikoterapist-Yazar Timur Hazardın

Tarih    : 10 Şubat 2024 Cumartesi

Saat      : 16.00

Yer        : D&R İstinyePark AVM-İstanbul

    

 

“Aşk ve Sanat”

Sanat Tarihçisi-Yazar Celil Sadık

Tarih    : 11 Şubat 2024 Pazar

Saat      : 16.00

Yer        : D&R Espark AVM- Eskişehir

“Aşkın Yemek Hali”

Şef-Yazar Sercan Çam

Tarih    : 11 Şubat 2024 Pazar

Saat      : 15.00

Yer        : D&R Cepa AVM-Ankara

“Aşkın Psikolojisi, Aşkın Tarihi, Aşkın Geleceği”

Moderatör

Klinik Psikolog-Akademisyen-Yazar Dr. Kahraman Güler

Konuklar

Uzman Klinik Psikolog İlknur Yılmaz

Arkeolog-Yazar İpek Kobaner

Yazar Bünyamin Kapıcıoğlu

Tarih    : 11 Şubat 2024 Pazar

Saat      : 15.00

Yer        : D&R İstinyePark AVM-İstanbul

“Aşkın Şefkat Hali”

Şair-Yazar-Psikiyatrist-Eleştirmen-Yayıncı Cem Mumcu

Farkındalık Eğitmeni-Yazar Deniz Bağan

Tarih    : 11 Şubat 2024 Pazar

Saat      : 16.00

Yer        :D&R Kanyon AVM-İstanbul